Běžecké soustředění pod Králickým Sněžníkem 2016

31.10.2016 18:30

 

CARAMBA! TEAM

 

Myšlenka, reálný nápad, slovo dalo slovo a výsledkem bylo „nulté“ běžecké soustředění Caramba! Teamu pod vrcholem Králického Sněžníku. Základní tábor byl rozložen v horské chatě Sněženka. Chatu zajistil Jakub, a to v bezprostřední blízkosti stejnojmenného hotelu, který nám po náročných hodinách běhu nabízel zázemí, jak v podobě wellness, tak pro ty kdo chtěli i možnosti stravování.

Běžecký plán byl jasný, výběh dvakrát denně – dopoledne delší úsek cca kolem 20 km a odpoledne lehčí výběh okolo 10 km. Mým přáním, které jsem rovněž vyslovil nahlas bylo naběhat 100 km. Každý však mohl danou porci kilometrů volit dle svého uvážení a aktuálního rozpoložení. Naším hlavním běžeckým cílem byl Králický Sněžník, který se pyšní nadmořskou výškou 1.424 m n. m., a proto jsme si jej naplánovali hned na první běžecký den. Ze základního tábora nás čekala trasa dlouhá 8,5 km s více jak osmi sty metry převýšení a prodlouženější, ale už pohodovější cesta zpět. Po dopoledním doběhu následovala sprcha, příprava a konzumace obědu, cca tří hodinový odpočinek a poté opět odpolední běh po okolních turistických i neturistických stezkách.

Zleva: Broňa, Tomáš, Renča, Roman, Michal, Jakub.

 

Druhého dne nás čekal příkrý běh (sem tam pro méně otrlé běžce i chůze) za výhledy ke Stezce v oblacích v okolí Dolní Moravy. A tento název nás ve vyšších partiích doprovázel po celou dobu běhu. Mlha hustá tak, že by se dala krájet, teploty v blízkosti bodu mrazu, ale co už. Plán byl plán, Jakub si to přál, tak proč mu to nesplnit.

Zleva: Broňa, Roman, Michal, Jakub, Renča, Tomáš, David dole.

 

Odpoledne, tak jako předchozího dne, následoval opět výběh na zrelaxování a po večeři běžecká porada na další den a poté „volná“ zábava. Tento denní harmonogram jsme poté dodržovali po celou dobu běžeckého soustředění a tak z vysněných, naběhaných 100 km se každým dnem ukrajovalo více a více. Tak jako tomu přispěl i výběh třetího dne do cca 12 km vzdálené obce STŘÍBRNICE. Byl to Romanův sen. Nic jiného ho tak nepřitahovalo, jako běh přes tuto obec. Nu což, přání je přání a tým ho musí vyslyšet. Stříbrnice zdolána.  

Do konce soustředění zbýval už jeden den. Kilometráž do splnění vysněného cíle hlásila už jen 10 km. Tělo se bouřilo, nedělní vytrvalý déšť k běhu moc nepřispěl. V 8.15 splněno. Toto byl můj běžecký cíl na soustředění, můj „sen“.

 

No a abych už nezdržoval svým vyprávěním, tak jen krátký závěr. Děkuji všem běžeckým kamarádům z Caramby, že do běžeckého soustředění šli, děkuji Michalovi a Broňovi (naším hostům), že byli po celou dobu do běhu patřičně zapáleni a v neposlední řadě děkuji Renči, své manželce, že se nezalekla, běhala s námi a snášela porci naběhaných kilometrů velmi statečně.

 

Kamarádi, přátelé. Tak za rok opět...! Tomáš